C.P.F.A. HALL OF MERIT
BY PROVINCE
;
 

BRITISH COLUMBIA:

  1. George Van Vliet
  2. George Zimmerman
  3. Ken Chatwin 

AWARDED POSTUMOUSLY:

  1. Monte Neibel
  2. Cy Horrobin
  3. Peter M. Van Vliet
  4. Art Horton

ALBERTA:

  1. Casey Vandermeer
  2. John Taupert
  3. Gordon A. Chalmers

AWARDED POSTUMOUSLY:

  1. Arie Vandermeer
  2. Art Poile
  3. Bert Niven
  4. Harold Williamson
  5. Doug Agnew
  6. Carl Magnusen

SASKATCHEWAN:

  1. Trevor Code
  2. Peter Wolff
  3. Dick Taylor
  4. Bob Jones

AWARDED POSTUMOUSLY:

  1. Harry Vanasseldonk
  2. Roy Prentice

MANITOBA:

  1. Clint Robertson
  2. George Creamer

AWARDED POSTUMOUSLY:

  1. George Anderson
  2. Jake Kehler
  3. John Taubensee
  4. John Van Gorp
  5. Dave Loewen

ONTARIO:

  1. Ken Knight
  2. Robby Copeland
  3. Robert Stephens
  4. Robert Ridler
  5. Brian Pogue
  6. Gerry Trimble
  7. Len Yeck
  8. Bill Greenslades
  9. Cecil Behr
  10. Lazlo Fedor
  11. Jim Saunders
  12. Walter Christmas
  13. Ken Tremaine
  14. Bob Pommer
  15. Steve Wallace
  16. Luke Korcok
  17. Zvonko Simunovic
  18. Bill Fletcher
  19. Kim Wood
  20. Bill Albers



AWARDED POSTUMOUSLY:

  1. L. Russell Smith
  2. Edward Feather
  3. Doug Prudhomme
  4. Jarvis Taylor
  5. Don Loucks
  6. Arnold Reinke
  7. Harry J. Smith
  8. Ron Steep
  9. Morley K. Barber
  10. Roy F. G. Boug
  11. George Cornell
  12. Ron Haddleton
  13. Charles Faulkner
  14. Alvin Gremm
  15. E. Bud Lunney
  16. Paul McNorgan
  17. Robert North
  18. Joseph T. Robb
  19. Keith F. Schwartz
  20. Bin Trimble
  21. Corey E. Herrington Sr.
  22. Bruce Skeene

QUEBEC:

  1. Robert Raymond
  2. Emile Boucher
  3. Bernard Raby
  4. Robert Larochelle

AWARDED POSTUMOUSLY:

  1. Fernand Paquette
  2. George Guimond
  3. Albert Dion

NOVA SCOTIA:

  1. Bob Rodgers
  2. Russell Smith

AWARDED POSTUMOUSLY:

  1. Fred Mitchell
  2. Harry Storey
  3. Allan Knowdell
  4. Rev. Calder Fraser
  5. Col. Charles H. Coll
  6. Pat Kidney
  7. Leroi Tedford

NEW BRUNSWICK:

AWARDED POSTUMOUSLY:

  1. Matt Downs